ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14953108
*
nr 1495 3108
Spegel
nutida, 78x61 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2022
kl 19:52:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 15:52:15
1
100 kr
5/10 22:08:27
2
Vinnande bud
7/10 22:02:47
1
200 kr
7/10 22:02:47
2
250 kr (Budbetjänt)
10/10 12:49:36
3
300 kr
10/10 12:49:36
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1495 3108
Spegel
nutida, 78x61 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 15:52:15 | 1 | 100 kr |
5/10 22:08:27 | 2 | Vinnande bud |
7/10 22:02:47 | 1 | 200 kr |
7/10 22:02:47 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
10/10 12:49:36 | 3 | 300 kr |
10/10 12:49:36 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27